
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SC15, Sigma Inductors |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 235 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.75Ohm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 13MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of SC15470KT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56UH 85MA 4.9 OHM SMD
FIXED IND 470UH 700MA 620.1 MOHM
FIXED IND 18UH 6.5A 16 MOHM TH
MEMS OSC XO 70.0000MHZ CMOS SMD
FIXED IND 47UH 235MA 2.75 OHM TH
LED XBD COOL WHT 107LM 6000K SMD
LED XLAMP WARM WHITE 2850K SMD