
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1025 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 157 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.8Ohm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 35MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1025-48G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.9UH 8.1A 10.47 MOHM
FIXED IND 27MH 124MA 3.15 OHM TH
FIXED IND 100UH 300MA 1.27 OHM
VARISTOR
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ LVPECL
TEST LEAD BANANA TO GATOR 24"
FIXED IND 15UH 157MA 2.8 OHM TH