
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCH-108 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 18 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 49mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.335" (8.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of RCH108NP-180M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 560UH 190MA 3.21 OHM
FIXED IND 360NH 700MA 300 MOHM
TRANS FLYBACK LT3748 LT3575 SMD
FIXED IND 18UH 3.4A 49 MOHM TH
30V LOW QUIESCENT CURRENT STEP-D
CABLE FIBER OPTIC