
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2727R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 18 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 320 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.9Ohm Max |
| Q @ Freq: | 80 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 24MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.06mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.300" (7.62mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 2727R-04G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180NH 695MA 200 MOHM
FIXED IND 390NH 1.873A 35 MOHM
FIXED IND 12UH 118MA 3.6 OHM SMD
DIMENSION= 12 X 75 MM, SERIES=M1
SENSOR PRESSURE GAUGE
FIXED IND 18UH 320MA 1.9 OHM TH
DC DC CONVERTER 10V 50W