
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2512 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 82 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 278 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 209mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2512-823J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18UH 1.13A 306 MOHM
FIXED IND 23NH 610MA 190 MOHM
FIXED IND 1MH 82MA 33 OHM TH
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVDS
IC ADC 12BIT SAR 20DIP
FUSE GLASS 3A 250VAC 2AG
FIXED IND 82UH 278MA 5.6 OHM SMD