
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1331 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 560 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 40 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 12mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 28Ohm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 1331-564H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 300UH 45MA 28 OHM TH
FIXED IND 10UH 250MA 950 MOHM
FIXED IND 2.2UH 370MA 930 MOHM
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 560UH 40MA 28 OHM SMD
TERM BLOCK PLUG 36POS STR 3.5MM
TAPE DBL COATED BLACK 7/8"X 5YDS