
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2510R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 56 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 62 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 12Ohm Max |
| Q @ Freq: | 25 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 11MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2510R-66J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3UH 15A 1.43 MOHM SMD
FIXED IND 200UH 3A 80 MOHM TH
FIXED IND 1.5UH 1.6A 65.3 MOHM
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVDS
FIXED IND 56UH 62MA 12 OHM SMD
TERM BLOCK HDR 19POS 3.81MM
CONN RCPT MALE 11POS GOLD CRIMP