
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4564R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.2 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 13Ohm Max |
| Q @ Freq: | 90 @ 252kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 900kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 80°C |
| Inductance Frequency - Test: | 252 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.340" Dia (8.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.433" (11.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of 4564R-222K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 485MA 950 MOHM
FIXED IND 680UH 230MA 4.63 OHM
FIXED IND 390NH 1.225A 120 MOHM
FIXED IND 100UH 1.9A 120 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 10.2400MHZ HCSL
LEVEL 10, SMT DOUBLE BALANCED MI
FIXED IND 2.2MH 100MA 13 OHM TH