
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHB |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 4.7 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 2.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 608mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 2.000" Dia (50.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.500" (38.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 16 | ||
| 112 |
Current price of IHB6BV472K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.8MH 4A 241 MOHM TH
FIXED IND 27MH 210MA 22.7 OHM
FIXED IND 100UH 3.44A 84 MOHM
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ HCSL
XTAL OSC VCTCXO 38.4000MHZ SNWV
FIXED IND 4.7MH 2.5A 608 MOHM TH
RF FILTR BANDPASS 3.31GHZ 30ULGA