CDEP85NP-1R8MC-50
Description
FIXED IND 1.8UH 9.7A 8.1 MOHM
DataSheet
CDEP85NP-1R8MC-50 PDF
Type Description
Series:CDEP85
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):9.7 A
Current - Saturation (Isat):10.8A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):8.1mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)