
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3090 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 22 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 765 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 140mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.050" (1.27mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 3090-220M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 640MA 650 MOHM
FIXED IND 12UH 246MA 1.87 OHM
FIXED IND 5.6UH 1.6A 74 MOHM TH
FIXED IND 47UH 310MA 1.65OHM SMD
TVS DIODE 185V 328V DO201
MOSFET N-CH 60V 15.8A/52A PPAK
FIXED IND 22NH 765MA 140 MOHM