
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PTKM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 3.24 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.6A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 65mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 2MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Horizontal (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.820" Dia (20.83mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.400" (10.16mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of PTKM100-121H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 450MA 1.12 OHM
FIXED IND 330NH 950MA 140 MOHM
FIXED IND 750UH 2.1A 240 MOHM TH
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 8SMD
BOARD EVAL HMC439QS16GE
FIXED IND 100UH 3.24A 65 MOHM TH
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD