
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603HP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 3.6 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 31mOhm |
| Q @ Freq: | 40 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 9.7GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603HP-3N6EJTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33NH 1.295A 75 MOHM
FIXED IND 1.2UH 700MA 400 MOHM
FIXED IND 120NH 3.5A 25 MOHM TH
CAP FILM 8UF 400VAC QC TERM
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVDS
FAN AXIAL 50X10.5MM 12VDC WIRE
FIXED IND 3.6NH 1.9A 31 MOHM SMD