
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2510R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 270 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 35 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 37Ohm Max |
| Q @ Freq: | 15 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6.2MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2510R-82H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2MH 77MA 66 OHM TH
FIXED IND 27UH 3A 35 MOHM TH
FIXED IND 150NH 40A 0.33MOHM SMD
TVS DIODE 15V 24.4V DO214AA
FIXED IND 270UH 35MA 37 OHM SMD
CONN RCPT FMALE 32POS GOLD SLDR
5.00 MM 50 OHM GANGED MICRO-MINI