
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHD |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 12 mH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 70mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 26Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of IHD1BH123L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 25UH 10.4A 14 MOHM TH
FIXED IND
FIXED IND 110NH 1.27A 90 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
FIXED IND 12MH 100MA 26 OHM TH
CBL CLAMP BUNDLE FASTENER
LG-DIST RT-ANG CAMERA CBL 15M