
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 150 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 1.168 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 110mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 650MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | 1008 |
| Size / Dimension: | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.085" (2.16mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 1008-151G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7MH 510MA 3.79 OHM
FIXED IND 3.9UH 487MA 840 MOHM
FIXED IND 6.8UH 9A 16.3 MOHM SMD
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM
IC SWITCH DUAL SPDT 16DIP
FIXED IND 150NH 1.168A 110 MOHM
WIRE DUCT SLOTTED SCREW WHITE 6'