3094R-682JS
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 6.8UH 140MA 2.4 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
3094R-682JS PDF
Type Description
Series:3094R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Iron
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):140 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.4Ohm Max
Q @ Freq:65 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:37MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max):0.140" (3.56mm)