
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603CS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 30 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 600 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 150mOhm |
| Q @ Freq: | 40 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.8GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.071" L x 0.046" W (1.80mm x 1.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603CS-300EKTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7UH 350MA 1.05 OHM
FIXED IND 8.2MH 57MA 119 OHM SMD
FIXED IND 22UH 57MA 7.5 OHM SMD
RES SMD 12.7 OHM 1W 1812 WIDE
CONN RCPT 16POS 0.079 GOLD SMD
FIXED IND 30NH 600MA 150 MOHM
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM