
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5500R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.97 A |
| Current - Saturation (Isat): | 960mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 257mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.080" L x 0.510" W (27.44mm x 12.96mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.520" (13.21mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 |
Current price of 5500R-334J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.2UH 335MA 900 MOHM
FIXED IND 330NH 952MA 220 MOHM
FIXED IND 220NH 200MA 1.7 OHM
JUMPER TERM BLK 4POS BRIDGE
FIXED IND 330UH 1.97A 257 MOHM
TR04BI-TINEL-LOCK-RING
CONNECTOR,DROP,RG59,UNIVERSAL