
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2510 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 39 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 76 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 8.1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 25 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 13MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.245" L x 0.095" W (6.22mm x 2.41mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 2510-62K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 20UH 7.8A 26 MOHM TH
FIXED IND 4.7UH 294MA 2.6 OHM TH
FIXED IND 220UH 340MA 3.65 OHM
DC DC CONVERTER 3.3V -3.3V 2W
FIXED IND 39UH 76MA 8.1 OHM SMD
TAPE ADHSV TRNSFR 6" DIA 100/RL
DC DC CONVERTER 2V 30W