
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2727R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 27 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 265 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 80 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 20MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.06mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.300" (7.62mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 2727R-06G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 360MA 2.3 OHM TH
FIXED IND 39UH 125MA 3.6 OHM TH
FIXED IND 390NH 913MA 180 MOHM
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ LVDS
PSMP BULKHEAD PLUG
FIXED IND 27UH 265MA 2.7 OHM TH
TRANSMITTER TOSA