
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 105 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 555 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 310mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 178MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 105-471J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 730MA 739 MOHM
FIXED IND 3.3MH 62MA 59.5 OHM TH
FIXED IND 150NH 665MA 130 MOHM
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVPECL
HEAVY STAINLESS STEEL PCB HOLDER
DC DC CONVERTER 36V 75W
FIXED IND 470NH 555MA 310 MOHM