
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3094R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 5.6 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 160 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.8Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 40MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.140" (3.56mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 3094R-562HS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12UH 160MA 3.8 OHM SMD
FIXED IND 1UH 4A 30 MOHM TH
FIXED IND
TVS DIODE 36V 58.1V DO214AA
DIODE ZENER 62V 500MW LLDS
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 3/8"
FIXED IND 5.6UH 160MA 1.8 OHM