
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2500R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 500 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 106 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 11.3Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 2500R-14J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 43UH 195MA 2.11 OHM TH
FIXED IND 3UH 270MA 850 MOHM TH
FIXED IND 10UH 3.1A 71 MOHM SMD
FIXED IND 10UH 1.85A 140MOHM SMD
TVS DIODE 45V 72.7V DO214AB
FIXED IND 500UH 106MA 11.3 OHM
ER 24C 24#16 SKT RECP BOX