
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PL89XX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 10 A |
| Current - Saturation (Isat): | 13A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 6mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.413" W (10.50mm x 10.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.280" (7.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 400 |
Current price of PL8902T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.3UH 815MA 120 MOHM
FIXED IND 4.3NH 885MA 90 MOHM
FIXED IND 120UH 460MA 850 MOHM
CAP CER 470PF 16V X7R 1206
XTAL OSC XO 688.7300MHZ LVDS SMD
LINE FILTER 250VDC/VAC 10A DIN
FIXED IND 1.5UH 10A 6 MOHM SMD