
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FP1008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 74 A |
| Current - Saturation (Isat): | 53A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 0.18mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of FP1008R6-R180-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 340MA 3.5 OHM SMD
FIXED IND 5.6UH 124MA 2.9 OHM
FIXED IND 33UH 87MA 6.2 OHM SMD
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
FIXED IND 180NH 74A 0.18 MOHM
KES 60A 1S NUT WYE 440VAC 50HZ
SENSOR-ACTUATOR CABLE (ASSEMBLED