
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MILS1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.9 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 487 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 840mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 56MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of MILS1812-392K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM
FIXED IND 33UH 850MA 700 MOHM TH
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVPECL
PNL12 I5 8G W10 320GHD DVI-D
FIXED IND 220NH 1.154A 150 MOHM
FIXED IND 3.9UH 487MA 840 MOHM