
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1641 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 30 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 240 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.37Ohm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 34MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1641-303JP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680NH 1.1A 150 MOHM TH
FIXED IND 150NH 1.22A 85 MOHM
FIXED IND 12UH 2.45A 120 MOHM
MEMS OSC TCXO SMD
DC DC CONVERTER 15V 1W
FIXED IND 30UH 240MA 1.37 OHM TH
LED COB CXA3070 WARM WHT SQUARE