
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1331 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 228 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 228mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 860mOhm Max |
| Q @ Freq: | 41 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 115MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 1331-152J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12UH 305MA 1.1 OHM TH
FIXED IND 5.6UH 310MA 2 OHM TH
FIXED IND 2.2UH 6.71A 9.6 MOHM
VARISTOR 470V 400A 5MM DISC THRU
CRYSTAL 27.0000MHZ 9PF SMD
TERM BLK 8P TOP ENTRY 3.5MM PCB
FIXED IND 1.5UH 228MA 860 MOHM