
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 100R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.2 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 125 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 120MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.065" (1.65mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 100R-122F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390NH 485MA 190 MOHM
FIXED IND 15NH 700MA 170 MOHM
FIXED INDUCTOR 10UH SMD
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
FIXED IND 1.2UH 125MA 1 OHM
PT 26S 26#20 SKT PLUG