
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4922 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 4.69 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.69A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 18mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4922-02J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 215MA 4.3 OHM SMD
FIXED IND 39UH 176MA 2.6 OHM TH
FIXED IND 150NH 1.8A 60 MOHM TH
XTAL OSC XO 13.7680MHZ CMOS SMD
CONN SOCKET 20POS 0.1 GOLD PCB
ZIGBEE GENERIC NODE EXPANSION KI
FIXED IND 1.2UH 4.69A 18 MOHM