
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1025 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 185 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 60MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1025-40J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM
FIXED IND 1UH 10.5A 4.5 MOHM SMD
FIXED IND 470NH 610MA 260 MOHM
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ HCSL
FIXED IND 6.8UH 185MA 2 OHM TH
CONN PLUG HSG MALE 22POS INLINE