
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHD |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 mH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 800 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 560mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 844mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 190 | ||
| 570 | ||
| 1140 | ||
| 2660 |
Current price of IHD3BH102L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 110MA 4 OHM SMD
FIXED IND 22UH 430MA 1.6 OHM TH
FIXED IND 18UH 1.58A 75 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 1MH 800MA 844 MOHM TH
JUMPER TERM BLK 80POS
IC CLOCK MULTIPLIER ATTENUATOR