
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 201 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.3Ohm |
| Q @ Freq: | 70 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 13MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.250" Dia x 0.560" W (6.35mm x 14.22mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of 3500-04K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 405MA 630 MOHM
FIXED IND 330NH 550MA 250 MOHM
FIXED IND 1.8UH 290MA 600 MOHM
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVDS
FIXED IND 68UH 201MA 3.3 OHM TH
DC DC CONVERTER 10V 200W