
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1330R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 66 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 13Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 12MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 1330R-70K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 334MA 1.1 OHM SMD
FIXED IND 100UH 590MA 430 MOHM
FIXED IND 15UH 419MA 700 MOHM
FIXED IND 120UH 66MA 13 OHM SMD
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM