
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2256R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 820 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 5.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 5.6A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 12mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.225" Dia x 0.570" L (5.72mm x 14.48mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2256R-821J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39NH 500MA 180 MOHM
FIXED IND 4.7MH 140MA 23.1 OHM
FIXED IND 62UH 92MA 6.7 OHM TH
ERL-07 1.2M 2% T-1 RLR07C1204GM
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ LVDS
FIXED IND 820NH 5.6A 12 MOHM TH
TERM BLOCK 10POS 45DEG 5MM PCB