
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HM72E-12 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 20 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 8A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 40.5mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.549" L x 0.512" W (13.95mm x 13.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.256" (6.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 400 |
Current price of HM72E-12200HLFTR13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12UH 3.09A 37 MOHM SMD
FIXED IND
FIXED IND 180UH 500MA 1.37 OHM
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ HCSL
FIXED IND 20UH 5A 40.5 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 52V 200W