
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SP1008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 560 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 878 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 147mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of SP1008-561H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 11.2A 9.62 MOHM
FIXED IND 39UH 14.1A 12 MOHM TH
FIXED INDUCTOR
CONN HEADER VERT 100POS 1.27MM
CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM
FIXED IND 560NH 878MA 147 MOHM
LED XLAMP WARM WHITE 3000K SMD