
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1537 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 27 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 198 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 25MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1537-47J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 2.2A 105 MOHM TH
FIXED IND 27NH 780MA 150 MOHM
FIXED IND 1.2UH 785MA 400 MOHM
FIXED IND 330UH 500MA 1.34 OHM
LED LIGHT PIPE BLUE FLEX RND 6"
FIXED IND 27UH 198MA 2.6 OHM TH
AUDIO JACK