
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 108 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 36 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 19Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 9MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 108-473JS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 15A 15 MOHM TH
FIXED IND 470NH 1.7A 85 MOHM TH
FIXED IND 1.5UH 455MA 730 MOHM
XTAL OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS
FIXED IND 47UH 36MA 19 OHM SMD
RJ45 SOCKET 8P4C C/OVER+HE MET.
MICRO-HOOK ORANGE 0.025" SQ PIN