
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2500 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 510 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 105 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 11.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.8MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 2500-15H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 980MA 141.3 MOHM
FIXED IND 5.6UH 4.45A 21.8 MOHM
FIXED IND 120UH 219MA 4.1 OHM TH
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ HCSL
FIXED IND 510UH 105MA 11.6 OHM
CONN RCPT HSG FMALE 53POS PNL MT
SQUARE FLANGE RECEPTACLE