
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4470 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 12 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 200mOhm Max |
| Q @ Freq: | 75 @ 5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 36MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4470-14J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.9UH 173MA 1.5 OHM
FIXED IND 470NH 565MA 250 MOHM
FIXED IND 39UH 1.12A 315 MOHM TH
CONN HEADER VERT 35POS 2.54MM
FIXED IND 12UH 1.6A 200 MOHM TH
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD
SERIES 6 COAX