
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1325 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 270 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 68 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 40mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 12Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 8.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.133" Dia x 0.260" L (3.38mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 1325-274K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 5.6UH 725MA 720 MOHM
FIXED IND 56UH 70MA 10 OHM SMD
FIXED IND 3.3UH 47A 1.75 MOHM
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 8.2MH 28MA 125 OHM SMD
FIXED IND 270UH 68MA 12 OHM TH