
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PTKMR-VM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 75 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 3.47 A |
| Current - Saturation (Isat): | 600mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 45mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 3.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.750" L x 0.400" W (19.05mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.775" (19.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of PTKM75R-50VM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 4A 34 MOHM TH
FIXED IND 470UH 1.59A 393 MOHM
FIXED IND 18UH 120MA 4.5 OHM SMD
CONN HEADER SMD 16POS 2.54MM
CONN RCPT 62POS 0.079 GOLD PCB
FIXED IND 75UH 3.47A 45 MOHM TH
SPEAKER 20.8OHM SIDE PORT 101DB