
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Planar |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1.6 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 37 A |
| Current - Saturation (Isat): | 43A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.8mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.780" L x 0.770" W (19.81mm x 19.56mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.290" (7.37mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of PL10118NLT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27NH 1A 50 MOHM SMD
FIXED IND 1.2UH 725MA 380 MOHM
FIXED IND 150NH 245MA 1.14 OHM
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 1.6UH 37A 1.8 MOHM SMD
CONN RCPT 26POS 0.05 GOLD PCB
CONN RCPT HSNG MALE 39POS PNL MT