
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603HP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 3.9 nH |
| Tolerance: | ±0.2nH |
| Current Rating (Amps): | 1.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 39mOhm |
| Q @ Freq: | 35 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7.5GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603HP-3N9ECTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12UH 4.2A 27 MOHM SMD
FIXED IND 47UH 1.28A 170 MOHM
FIXED IND 120NH 1.3A 90 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
FIXED IND 3.9NH 1.6A 39 MOHM SMD
CIRCULAR MIL SPEC CONNECTOR MIGH
ESP32-WROOM-32E(M113EH6400PH3Q0)
WIFI MODULE SPI FLASH