
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDH38D11/S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 2.7 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.56 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.7A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 121.2mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of CDH38D11SNP-2R7MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39NH 1.255A 80 MOHM
FIXED IND 9.5NH 700MA 150 MOHM
FIXED IND 39UH 220MA 3.9 OHM TH
XTAL OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD
FIXED IND 2.7UH 1.56A 121.2 MOHM
JAM NUT RECEPTACLE
SQUARE FLANGE RECEPTACLE