4445R-21J
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 470NH 1A 200 MOHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
4445R-21J PDF
Type Description
Series:4445R
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Toroidal
Material - Core:Iron
Inductance:470 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):200mOhm Max
Q @ Freq:80 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:220MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:50 MHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Vertical
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.210" L x 0.110" W (5.33mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):0.230" (5.84mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
2020-08K
2020-08K
FIXED IND 220NH 1.5A 80 MOHM TH