HCB1175-121L
Manufacturer
Delta Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 120NH 52A 0.245MOHM SM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
HCB1175-121L PDF
Type Description
Series:HCB1175
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:120 nH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):52 A
Current - Saturation (Isat):76A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):0.245mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.283" W (11.00mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):0.295" (7.50mm)