
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CLS8D28 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 4.5 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 4.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.3A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 39mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of CLS8D28NP-4R5NC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 2.6A 120 MOHM SMD
FIXED IND 6.8UH 185MA 2 OHM SMD
FIXED IND 18NH 1A 40 MOHM SMD
CRYSTAL 32.0000MHZ 19PF SMD
JUMPER TERM BLK 5POS FLAT PIN
FIXED IND 4.5UH 4.2A 39 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 24V 50W